Rondo na osiedlu Falborek

Chciałbym się zwrócić do mieszkańców Brześcia Kujawskiego, a szczególnie osiedla Falborek z pewną propozycją. Otóż podczas niedawnych obchodów jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 2, pośród wielu prowadzonych tam rozmów padło stwierdzenie, że można by rondo na Falborku nazwać imieniem dawnego dyrektora tej szkoły, pana Włodzimierza Karczemnego. W pamięci wielu jest on osobą godną upamiętnienia, a ponieważ był mieszkańcem Falborka, tą drogą zwracam się do Państwa z prośbą o wyrażenie swojej opinii, zarówno pod tym tekstem, jak również w sondzie zamieszczonej na stronie głównej.

Mamy już na naszym osiedlu ulicę nazwaną imieniem przedwojennego Burmistrza Brześcia, pana Henryka Ciborowskiego, tak więc tradycja byłaby podtrzymana-:).

Zachęcam do wyrażania opinii, jeśli taka będzie wola mieszkańców, zgłoszę taką propozycję na sesji Rady Miejskiej. Nie ma tu- jak w przypadku zmiany nazwy ulicy- problemów wymiany dowodów osobistych, zmiany danych w bankach, urzędach, itp... Na rondzie nikt nie mieszka, byłaby to tylko i wyłącznie okazja uczczenia pamięci wybitnej postaci, umieszczenia w tym miejscu ( które już ładnie wygląda) tablicy pamiątkowej z biografią dawnego dyrektora szkoły.

Nowszy wpis I mamy grudzień...
Starszy wpis "Zwycięskiej drużyny się nie zmienia"

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%