Jak jeździmy

Odebrałem kilka sygnałów od osób, które miały problem z wyjazdem na ulicę Kolejową z parkingu "Biedronki". Dziś przekonałem się na własnej skórze, co znaczy "ułańska fantazja" naszych rodaków.

Audi z przyczepką na numerach z powiatu aleksandrowskiego( pomyślałem sobie, obcy, więc będzie patrzył na znaki),  rusza spod "Biedronki", ja za nim, za mną ustawiły się jeszcze dwa auta. I... Czekamy. Bo Pan Kierowca włączył lewy kierunkowskaz( co mu tam jakiś zakaz skrętu w lewo) i cierpliwie stoi. Po kilku minutach wjechał do połowy na jezdnię ulicy Kolejowej i ...stoi. W pewnym momencie zatamował ruch, bo od Włocławka TIR, od Radziejowa TIR, więc tej wystającej części auta Pana Kierowcy nie dało się ominąć. Pan Kierowca w końcu wymusił pierwszeństwo i hajda na Radziejów!

Szanowni kierowcy! Jest znak, wystarczy go przestrzegać. Jeśli przez to nadłożymy kilkadziesiąt, czy kilkaset metrów więcej drogi, to chyba nic strasznego, a na pewno wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Przy okazji- Panowie Policjanci! Czy nie można raz na jakiś czas przyjechać na parking przy "Biedronce" i pouczyć kierowców, że wyjeżdżając należy bezwzględnie skręcić w prawo?

auto

Nowszy wpis Pisałem o tym w 2011 roku...
Starszy wpis Andrzej Duda Prezydentem Rzeczypospolitej

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%