Do siego roku...

Za chwilę powitamy nowy, 2016 rok. Zanim złożę Wam życzenia, pozwolę sobie na kilka(dziesiąt) słów podsumowania wydarzeń mijającego roku.

W skali makro- działo się bardzo wiele, niestety niekoniecznie dobrego. Unia Europejska drży w posadach; państwo, którego głównym orężem i niejako znakiem rozpoznawczym stały się zamachy terrorystyczne, ISIS, ukazało słabość eurokołchozu.

W Polsce rok 2015 okazał się przełomowy, przynajmniej w polityce. Rządząca koalicja PO-PSL, jak również sprawujący funkcję prezydenta Bronisław Komorowski dokonali czegoś, czego nikt- włącznie z nimi- się nie spodziewał: z kretesem przegrali wybory. Wygrał je- jak nikt do tej pory- PiS, zdobywając pełnię władzy. Nie przepadam za Kaczyńskim, to nie moja bajka, jednak obiektywnie chylę czoła przed geniuszem politycznym, jaki ten facet bezwzględnie posiada. Jedyna osoba- jak się okazało- która mogła( i do tej pory skutecznie to czyniła) pokrzyżować te plany, czyli Donald Tusk uciekła na "z góry zaplanowaną pozycję"...

W Brześciu nadal rządzi Wojciech Zawidzki. Jest tak, jak było do tej pory, czyli spokojnie, bez żadnych fajerwerków, choć największe problemy( z tych nierozwiązanych), nadal pozostają do załatwienia- obwodnica miasta, dom kultury z prawdziwego zdarzenia. Przyznaję, że liczyłem na więcej, ale życzenie to dotyczy zarówno Burmistrza, jak i radnych opozycyjnych, którzy jak do tej pory niczym szczególnym nas nie zaskoczyli. Owszem, pan radny Jarosław Najberg daje się poznać na sesjach jako człowiek znający się na sprawach samorządowych, jednakże co z tego wynika? 

Szanowni Czytelnicy!

Życzę Wam, by Nowy Rok był lepszy niż ten miniony, przyniósł tylko pozytywne emocje, wyzwolił w nas megatony endorfin, by nasze samopoczucie było lepsze. Pamiętajmy o drugim człowieku, czasami dobre słowo, uśmiech wystarczy, by nie tylko nam było lepiej. Nie zapominajmy w 2016 roku o naszych "braciach mniejszych", ich los zależy tylko i wyłącznie od nas.

Do siego roku!!! 

2016

Nowszy wpis Tragedia....
Starszy wpis Wesołych Świąt...

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%