Wygląd naszego miasta

Znów dość przewrotnie zadałem pytanie w ankiecie, dotyczące wsparcia Gminy w celu odnawiania prywatnych, zabytkowych kamieniczek w naszym mieście. Ponad 80% uznało, że tak powinno być. Zadałem takie pytanie w kontekście restauracji brzeskiego "klasztorka", który obecnie wygląda wspaniale, a udział w tym mają również władze naszej gminy. A przecież w naszym mieście są zabytkowe kamienice, których mieszkańcy nie mają środków, aby je odrestaurować. Sądzę, że tu również Urząd winien przyjść z pomocą, nie tylko finansową, ale przede wszystkim organizacyjną, w celu pozyskania funduszy na ten cel z zewnątrz. Idealnym budynkiem, od którego możnaby zacząć, jest kamienica w centrum naszego miasteczka, na której widnieje data 1797. Gdyby odzyskała swój dawny blask, stałaby się- obok odrestaurowanego kościoła- kolejną pozytywną wizytówką naszego miasta. Chyba warto, prawda?

clipboard01

Nowszy wpis Dworzec- "wizytówka gminy
Starszy wpis Bezpieczny Brześć !

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%