Kiedy słyszę- Polska...

Eskalacja politykierstwa sięga zenitu. PiS rządzi, jest monolitem, podejmuje- raz dobre, raz złe- decyzje. Opozycja zachowuje się tak, jakby składała się z ludzi, którzy dopiero wczoraj zaczęli działać w polityce, stąd nie wie za bardzo, co robić, jak robić, a przede wszystkim, po co robić, bo ludzie nie chcą już głosować na kogoś, dla kogo jedynym celem jest przejęcie władzy dla samego sprawowania władzy.

Ale nie o tym chciałem.

Między Polakami powstał wielki, chiński mur. Przestaliśmy rozmawiać o naszym kraju, skupiamy się na tym, kto ma rację. Jakby to miało jakiś ogromny wpływ na to, co się stanie z Polską w przyszłości!!! Bo co zmieni odebranie stopnia generała Jaruzelowi? Nic! A co zmieni odebranie ubekom wysokich emerytur? A co zmieni poświęcanie setek godzin obrad sejmu poświęconych setkom mało ważnych spraw? Nic! A nie, przepraszam, da nam to, co takie "polskie", "nasze", "narodowe"- poczucie sprawiedliwości, godności.
Zamiast szukać tego, co nas łączy, co może stanowić naszą siłę, poczucie autentycznej wielkości, pławimy się w tym, co jest naszą szarą codziennością od stuleci- w kłótniach i sporach. Zabory i wojny nauczyły nas jednego- świetnie sobie radzimy tylko w sytuacjach ekstremalnych. Kiedy jest "normalnie", czujemy się "nienormalnie".

I na koniec pytanie- co odpowiem, kiedy słyszę- Polska....

Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt, bo one jeszcze nas jednoczą.

polska

Nowszy wpis Dekoracje świąteczne w naszym mieście...
Starszy wpis Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%