Lepiej, czyli...gorzej.

Przeczytałem z uwagą tekst zamieszczony przez Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, dotyczący modernizacji sieci komputerowych w szkołach podległych gminie. Można się z niego dowiedzieć, że- "(...) w Zespole Szkół Nr 2, (...) rozbudowywana jest sieć komputerowa , Szkole Podstawowej w Brześciu Kujawskim i Szkole Podstawowej w Wieńcu, gdzie budowana jest nowa sieć komputerowa w pracowniach informatycznych. Ponadto każda z placówek, jeszcze w tym roku, wyposażona zostanie w nowy sprzęt komputerowy."

Wspaniale brzmi, prawda?

Tak, ale tylko pozornie. Diabeł, jak to mówią, tkwi w szczegółach. Otóż- wypowiadam się oczywiście tylko w kwestii pracowni w SP nr 1- w obecnej chwili dzieci pracują zgodnie z prawem na zasadach- jeden komputer- jeden uczeń, I to się nie zmieni. Jednak dziś obowiązuje podział na grupy- klasy są dzielone, nauczyciel pracuje z ilością 8-12 uczniów podczas lekcji. Po zmianach podczas jednej lekcji zajęcia odbywać się będą z całą klasą, czyli z ponad 20 dzieciakami!

I tu moje pytania- wpierw do rodziców- szanowni Państwo, czy Wam to nie przeszkadza, że warunki nauki dzieci się pogorszą? Dziś, przy 8 czy nawet 10 uczniach nauczyciel ma możliwość poświęcenia czasu prawie każdemu dziecku, a przecież każde z nich pracuje na innym poziomie! Kiedy jedno skończy zadaną pracę, inne jeszcze dobrych kilka, a czasem kilkanaście minut muszą jej jeszcze poświęcić. Przy 20 i więcej uczniach raczej nie będzie takiej możliwości.

Drugie pytanie kieruję do radnych Rady Miejskiej, szczególnie członków komisji oświaty- dlaczego zgadzacie się Państwo na pogorszenie warunków nauki uczniów naszej szkoły, największej i najbardziej licznej?

Mam nadzieję, że przemyślą Państwo- zarówno rodzice, jak i radni, tę sprawę raz jeszcze.

Jeśli już pytam, to może jeszcze Pana Burmistrza- czym kierował się Pan podejmując taką decyzję? Bo na pewno nie dobrem dzieci. Tylko proszę nie tłumaczyć, że przecież wszystko jest zgodne z prawem, Do tej pory dzieci miały lepsze warunki, i to też było zgodne z prawem, więc?

I proszę nie mówić o oszczędnościach, bo może czas najwyższy, aby mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, skorzystali trochę z tego boomu gospodarczego, który tak szczęśliwie dotknął naszą gminę? komp

Nowszy wpis Niech się święci...
Starszy wpis Public relation by Brześć

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Na którego z poniższych kandydatów oddasz swój głos?
Tomasza Chymkowskiego41.86%
Pawła Małasa23.2%
Jarosława Najberga34.94%