Lepiej, czyli...gorzej.

Przeczytałem z uwagą tekst zamieszczony przez Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, dotyczący modernizacji sieci komputerowych w szkołach podległych gminie. Można się z niego dowiedzieć, że- "(...) w Zespole Szkół Nr 2, (...) rozbudowywana jest sieć komputerowa , Szkole Podstawowej w Brześciu Kujawskim i Szkole Podstawowej w Wieńcu, gdzie budowana jest nowa sieć komputerowa w pracowniach informatycznych. Ponadto każda z placówek, jeszcze w tym roku, wyposażona zostanie w nowy sprzęt komputerowy."

Wspaniale brzmi, prawda?

Tak, ale tylko pozornie. Diabeł, jak to mówią, tkwi w szczegółach. Otóż- wypowiadam się oczywiście tylko w kwestii pracowni w SP nr 1- w obecnej chwili dzieci pracują zgodnie z prawem na zasadach- jeden komputer- jeden uczeń, I to się nie zmieni. Jednak dziś obowiązuje podział na grupy- klasy są dzielone, nauczyciel pracuje z ilością 8-12 uczniów podczas lekcji. Po zmianach podczas jednej lekcji zajęcia odbywać się będą z całą klasą, czyli z ponad 20 dzieciakami!

I tu moje pytania- wpierw do rodziców- szanowni Państwo, czy Wam to nie przeszkadza, że warunki nauki dzieci się pogorszą? Dziś, przy 8 czy nawet 10 uczniach nauczyciel ma możliwość poświęcenia czasu prawie każdemu dziecku, a przecież każde z nich pracuje na innym poziomie! Kiedy jedno skończy zadaną pracę, inne jeszcze dobrych kilka, a czasem kilkanaście minut muszą jej jeszcze poświęcić. Przy 20 i więcej uczniach raczej nie będzie takiej możliwości.

Drugie pytanie kieruję do radnych Rady Miejskiej, szczególnie członków komisji oświaty- dlaczego zgadzacie się Państwo na pogorszenie warunków nauki uczniów naszej szkoły, największej i najbardziej licznej?

Mam nadzieję, że przemyślą Państwo- zarówno rodzice, jak i radni, tę sprawę raz jeszcze.

Jeśli już pytam, to może jeszcze Pana Burmistrza- czym kierował się Pan podejmując taką decyzję? Bo na pewno nie dobrem dzieci. Tylko proszę nie tłumaczyć, że przecież wszystko jest zgodne z prawem, Do tej pory dzieci miały lepsze warunki, i to też było zgodne z prawem, więc?

I proszę nie mówić o oszczędnościach, bo może czas najwyższy, aby mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, skorzystali trochę z tego boomu gospodarczego, który tak szczęśliwie dotknął naszą gminę? komp

Nowszy wpis Niech się święci...
Starszy wpis Public relation by Brześć

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%