Wybieram zwierzęta...

Wiele razy czytam na forach internetowych, że ludzie poszaleli na punkcie zwierząt, że przeginają, że lepiej pomyśleliby o ludziach, o pomocy dla nich, nie zaś o psach, kotach czy innych czworonogach.

To prawda, ludzie przeginają.

Jednak robią to ci, którzy źle myślą o zwierzętach. Ja rozumiem, że nie trzeba kochać zwierząt, ba, nie trzeba ich nawet lubić. Jednak nie daje to prawa do traktowania zwierząt przedmiotowo. A tak spora część inernetowych dyskutantów czyni.

Dlaczego kocham psy?

Bo są empatyczne, bo nie udają, bo ufają bezgranicznie, bo potrafią wyczuć, kiedy jest mi źle, bo są przy mnie bez względu na mój humor, stan. One wiedzą, że są potrzebne ludziom. Nawet wtedy, gdy ich "pan" potraktuje je kopniakiem, połamie im kości, obleje żrącą cieczą, wrócą do niego.
Dlaczego gryzą, potrafią zaatakować dziecko? Bo tak zostały nauczone, ukształtowane przez człowieka.

Proste porównanie.

Jeżeli kierowca przejedzie na pasach pieszego, karze podlega kierowca, nie auto. A przecież auto prowadził człowiek. Z psem jest podobnie, jeżeli jest agresywny, to tylko dlatego, że został tak ukształtowany przez człowieka.

P.S. Natchnął mnie do tego Sylwester- strzelaliśmy na powitanie Nowego Roku. Strzelajmy, wszak ten jeden raz w roku jest to jak najbardziej wskazane. Tylko nie róbmy tego w innym czasie, bo psy, zresztą nie tylko one, strasznie to przeżywają.

Nowszy wpis Zróbmy krok wstecz !
Starszy wpis Witam w 2019 roku :)

Kategorie wpisów

Sonda

Zobacz wszystkie

Postanowienia noworoczne... Składasz czy nie?
TAK0%
NIE100%